KOSTKA STREET je kolobežkou s 16ti palcovými kolesami disponujúci menšie geometriou, čo zlepšilo aj jej celkovú skladnosť. Celá koncepcia je postavená na kratšom nášľapu a minimálnym ofsetu, čo zaručuje výbornú obratnosť. Mohlo by sa zdať, že tieto parametre môžu negatívne ovplyvniť rýchlosť a celkové jazdné vlastnosti. Omyl - kolobežka je napodiv nielen obratná, ale aj veľmi rýchla. Skrátený nášľap neobmedzil priestor pre jazdca, ba naopak - ponúka dostatok miesta pre pohodlný pohyb a odraz. Nášľap je zespodní strany podvaření a spevnený výstuhou v tvare podkovy. Vykonaná inovácia zaisťuje nielen vyššiu tuhosť rámu, ale súčasne aj chráni jeho najviac namáhané miesto pri styku s nerovností. Inovovaný nášľap spevnený výstuhou budeme štandardne aplikovať aj pre ostatné modely strednej a vyššej triedy.
Rýchlu a pohodlnú jazdu dosahuje STREET vďaka nábojom na priemyselných ložiskách, dvojkomorovým ráfikom a plášťom Schwalbe Marathon Racer, a nielen vďaka nim. Príjemnému pocitu z jazdy veľmi prispela celková geometria a zvýšená tuhosť rámu. Preto je STREET dokonale obratný mestský model, ale súčasne rýchly dravec, zvyknutý víťaziť.
STREET umožňuje zvýšenie nášľapu pomocou dištančného krúžku, ktorý uľahčuje prejazdnosť v ťažkom teréne. STREET je samozrejme možné vybaviť aj pružným adaptérom pre uchytenie vodítka pre psa. Pri Jazdi uvíta jazdec pohodlné Grippy montované na ergonomických BMX riadidlách. KOSTKA STREET je štandardne osadená brzdami SHIMANO ALIVIO, hlavovým zložením 1 1/8, prípravou pre blatníky a stojan. STREET bude lakovaná v reflexnej zelenej, v matnej bielej farbe a dôstojné matné čierne. Pre zamedzenie vzniku korózii vnútri rámu je rám povrchovo ošetrený a lakovaný iz vnútornej strany rámu.

Základná špecifikácia
Výška 860 - 900 mm
Dĺžka 1 310 mm
Hmotnost 8,2 Kg
Nosnosť rámu 150 kg
Veľkosť predného kolesa 16"
Veľkosť zadného kolesa 16"
Svetlosť nášľapu 45 mm
Dĺžka nášľapu 350 mm
Jazdné vlastnosti
Cesty Veľmi dobrá
Terén Dobrá
Mesto Chválitebna